Waldorf a ministr školství

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR Mikuláš Bek navštívil ve čtvrtek 2. listopadu naši školu. Seznámil se v praxi s koncepcí waldorfského školství a s hodnotami, které jsou pro nás důležité. V dílnách se truhlařilo, v matematice žonglovalo na balančním míči, malovalo se, šily se boty, dramatizovalo se a v tělocviku si pan ministr vyzkoušel i kinball. Při následném společném setkání se zástupci Parlamentu ČR a Pardubického kraje jsme diskutovali aktuální otázky ohledně asistentů pedagoga a provozních zaměstnanců. Důležitým tématem byly také samostatné rámcové vzdělávací programy pro typy našich škol. Dotkli jsme se problematiky vzniku waldorfského lycea v Pardubicích a současný přístup Pardubického kraje k (ne)podpoře vzniku inovativních středních škol. Tématem byla i pohybová gramotnost dětí a možnosti její podpory v rámci běžného fungování škol a mimoškolních aktvit.

Vážíme si toho, že jsme měli možnost blíže seznámit pana ministra a jeho početnou delegaci s waldorfskou pedagogikou. Věříme, že jsme mohli být i drobnou inspirací, jak pracovat již nyní ve školách s výzvami, které nás a naše děti čekají v budoucnosti.

Podpořte nás

Pomozte nám rozvíjet školu v duchu waldorfské pedagogiky. Můžete přispívat jednorázově, pravidelně či můžete podpořit konkrétní projekty. Za každý Váš příspěvek budeme rádi. 

Základní škola Waldorf Pardubice – v Pardubicích od roku 1993 a patříme k nejstarším waldorfským školám v České republice.

Kontakty

Napište nám